wtorek, 27 sierpnia 2013

Czasami robiąc niewiele można zrobić taaak wiele - czyli jak pomóc zwierzakom w schronisku. Pomóż w ZBIÓRCE.

Dzisiaj post z innej bajki. Do jego napisania zmusiły mnie własne odczucia i przemyślenia.

Jak zapewne część z Was, która podczytuje mojego bloga wie, bardzo przeżyłam rozstanie (śmierć) z moim najukochańszym psiakiem, który towarzyszył mi od dzieciństwa...Od tego czasu minął już ponad miesiąc, ale psiak nadal mi się śni i często o nim myślę:( Zaczynam odczuwać pustkę i mimo, iż mam w domu drugiego kochanego psiaka, chciałabym dać dom jeszcze jednemu, który do swojej dyspozycji miałby na prawdę sporej wielkości podwórko.

Od jakiegoś czasu opiekuję się wirtualnie pewnym pięknym psiakiem.Prawda, że kochany?:)

Wszystkie zdjęcia psiaka oraz innych zwierzaków znajdziecie na tej stronie http://www.schroniskoorzechowce.pl/

Chciałabym się zwrócić do Was z prośbą o pomoc, oczywiście do tych, którzy pomóc mogą. Właściwie w jakiś sposób może pomóc każda z nas, nie tylko blogerek.


Jak pomóc?

Jest wiele sposobów. Możecie tak jak ja wspomagać zwierzaka wirtualnie w schronisku. Myślicie, że to sporo kosztuje? Wcale nie! Być może inne schroniska w Polsce mają ustaloną kwotę jaką należy wpłacać, by stać się wirtualnym opiekunem. Niestety, często są to wysokie kwoty, na które, nie ukrywajmy, nie każdego stać. Pamiętam, jak sama szukałam schroniska, w którym mogłabym sobie "wybrać" jakiegoś zwierzaka i mu pomóc w jakikolwiek sposób. Gdzie nie weszłam, wszędzie były ustalone kwoty, czy to 50 czy 100 czy 150zł na miesiąc...Niestety, dla mnie było to zbyt dużo, więc opuszczając kolejną stronę, musiałam zrezygnować ze swojego małego marzenia. W końcu natrafiłam na swoje właściwie lokalne schronisko - w Orzechowcach na podkarpaciu. Nie znalazłam żadnej informacji odnośnie ustalonej kwoty, więc wysłałam maila. W odpowiedzi przeczytałam, że nie ma ustalonego minimum, że liczy się każda pomoc, na jaką mnie stać i nie musi to być wpłata miesięczna.
Dlatego zachęcam Was do podjęcia się właśnie wirtualnej adopcji w tym schronisku. Uwierzcie, że wpłata 10, 15 czy nawet 20zł na miesiąc to dla nas na prawdę niewiele, a dla tego psiaka (czy kota) to nawet 10kg karmy lub nowa miska, szczepionka czy potrzebne leki. Nie namawiam nikogo, wiem, że czasy są ciężkie i nie każdego stać nawet na te 10 czy 15 zł/msc i ja to rozumiem. Kiedy byłam bez pracy, dla mnie też był to wydatek, jakby nie patrzeć. Zdarzało się, że w jakimś miesiącu nie wpłaciłam nic, bo zwyczajnie nie miałam... Czasami odmawiam sobie zakupu jakiegoś kosmetyku albo sprzedam jakiś ciuch i część pieniążków wpłacam dla mojego psiaka.
Nie odkładajcie tego na później, na inny dzień. Jeśli tylko chcecie się podjąć takiej pomocy, zróbcie to już dzisiaj. Każdy tylko dużo mówi, że kocha zwierzaki, że chciałby pomóc, ale zróbmy to realnie! W każdej chwili możecie zrezygnować z adopcji, zwyczajnie przestając wpłacać pieniążki. Wiadomo, różne są sytuacje w życiu. Tu na prawdę liczy się każda, najmniejsza nawet pomoc. Zwierzaki nie poradzą sobie same, pomóc może im tylko człowiek...

Po drugie można również pomóc, wysyłając "coś" dla zwierzaków. Odsyłam do linka http://www.schroniskoorzechowce.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=3Dla tych, którzy nie mogą wesprzeć zwierzaków żadnymi pieniążkami i darami. Wy również możecie pomóc!
Wystarczy, że na swoim blogu umieścicie to zdjęcie wraz z odnośnikiem do tego postu.Wystarczy, że wspomnicie coś na swoim blogu, swoje stronie itp, a być może znajdzie się jakaś dobra dusza, która zdecyduje się pomóc. Wiecie, że informacje najszybciej rozchodzą się drogą pantoflową?:)


Z góry dziękuję za przeczytanie i chwilę uwagi:)

8 komentarzy:

 1. ja już jednego wirtualnego podopiecznego mam :) ale On za dwa tygodnie jedzie do nowych właścicieli także chętnie podejmę się opieki nad kolejnym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślałam kiedyś o tym i teraz, kiedy Kuby nie ma, chyba się zdecyduję ;)

   Usuń
 2. Ja mam stadko prawdziwych kotów pod opieką ;) Bardzo pomaga mi urząd miasta finansując sterylizację, więc grono przestało się powiększać (wcześniej co roku przybywały 1-2 kotki i się kociły, więc z 5 bezdomnych robiło się 10 :( coraz ciężej było mi kupować karmę, ale dowiedziałam się o akcji i teraz jest w miarę stabilnie). Nawiązałam coś w rodzaju współpracy z wetem, który ma umowę z urzędem miasta, więc ma doświadczenie w sprawa bezdomnych dachowców - ma do mnie zaufanie, gdyż wie co robię i jest świadomy, że nie zawsze mogę wozić koty do lecznicy i przy drobniejszych schorzeniach pomaga przepisując leki w cenie hurtowej. Jestem z wykształcenia zootechnikiem, więc pewną wiedzę posiadłam na studiach ;) Polecam przywieźć do lokalnego schroniska koce, ręczniki - coś, co w domu może być zbędne, a futrzakom (szczekającym i miauczącym) przyda się bardzo ;) Kasze, ryż, makaron również ;)

  Adopcja wirtualna też jest świetną opcją, zwłaszcza, że nie ma konkretnej kwoty i obowiązku. Łatwiej jest zachęcić ludzi do pomocy niż zmusić ustalając kwotę i comiesięczny obowiązek wpłacania. A napisanie na stronie, że pieskiem Pimpkiem opiekuje się Zosia nie generuje kosztów dla schroniska ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Ci dziękuję za napisanie tego komentarza! Mam nadzieję, że wiele osób to przeczyta i weźmie sobie Twoje słowa do serca:) Niewiele osób stać na tak odważny krok jak zrobiłaś:*

   Usuń
  2. Sama mam sunię adoptowaną z fundacji. Przygarnęłam też drugą, którą wysterylizowałam dzięki pomocy finansowej Fundacji Animalia w nadziei, że dzięki temu łatwiej znajdzie nowy dom. Niestety, nie mam warunków mieszkaniowych na dwa psy. Ostatecznie była u nas tak długo, że nie mielibyśmy serca jej oddać (chociaż nikt się nie zgłosił, bo duża i nierasowa). Obecnie sunia mieszka z moją siostrą i ma się świetnie!

   Fundacje i schroniska potrzebują też dobrych karm. Moja sunia jest alergiczką i zdarzyło mi się zamówić 15 kg karmy, która wywoływała u niej problemy skórne. W takiej sytuacji też warto przekazać jedzenie schroniskom. :)

   Usuń
 3. Dziękuję Ci za tą informację! Jak tylko znajdę w końcu pracę to na pewno wspomogę wirtualnie jakiegoś psiaka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za informację, myślimy już z mężem nad wirtualną adopcją:)Ponadto już zamieściłam u siebie baner-niech idzie info w świat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Oby jak najwięcej ludzi się o tym dowiedziało:)

   Usuń