piątek, 11 marca 2016

Jak naturalnie zmywać makijaż? Część 2.


Czyli kolejna część wpisu o naturalnych metodach zmywania makijażu.


1.Peeling migdałowo - owsiany.
Należy połączyć ze sobą 4 łyżki zmiksowanych lub zmielonych płatków owsianych z 4 łyżkami zmielonych migdałów. Następnie dokładnie je wymieszać, przesypać do czystego, suchego słoiczka. Po przesypaniu, bierzemy na dłoń łyżeczkę peelingu i dodajemy tyle wody, aby uzyskać masę o gęstej konsystencji. Taką masę nakładamy na twarz i rozprowadzamy na twarzy, delikatnie wcierając w skórę. Następie zmywamy wodą. Reszta preparatu w słoiczku zostaje na następny dzień:)


2. Peeling z mączką kukurydzianą.
Potrzeba nam : 4 łyżki płatków owsianych, 4 łyżki pokrojonych migdałów, łyżkę mączki kukurydzianej i łyżkę suszonych kwiatów rumianku. Oczywiście jak w pozycji 1. jest to ilość na kilka dni, więc jeśli ktoś chce mieć tylko na jedno użycie, to daje mniej składników. Wszystkie składniki wkładamy do miksera i musimy zmielić na drobny proszek. Następnie przesypujemy do czystego i suchego słoiczka lub jakiegoś innego pojemniczka. Na dłoni mieszamy ok 1-2 łyżeczki peelingu z odrobiną wody. Otrzymaną papką oczyszczamy cerę.


3. Delikatny zmywacz z olejem rycynowym także do powiek.
Łączymy ze sobą łyżkę oleju rzepakowego, łyżkę oleju rycynowego i łyżkę oliwy z oliwek. Przelewamy do czystego pojemnika (przepis na kilka użyć;)). Odpowiednią ilość nalewamy na czysty płatek kosmetyczny lub wacik i tym kilkakrotnie delikatnie przecieramy twarz i powieki. Dobrze zmywa tusz:)


4. Wiktoriański środek oczyszczający z ziaren owsa, kwiatów lawendy, płatków róży i białej glinki.
Na drobny proszek musimy zmielić 2 łyżki ziaren owsa, łyżeczkę suszonych kwiatów lawendy i łyżeczkę suszonych płatków czerwonej róży. Całość powinna przypominać w konsystencji mąkę. Następnie dodajemy 2 łyżki białej glinki. To wszystko musimy wymieszać i przesypać do czystego, suchego i szczelnego słoiczka.
Na dłoni rozrabiamy łyżeczkę otrzymanego proszku z odrobiną wody (ma przypominać konsystencję gładkiej pasty). Delikatnie masujemy tym twarz i na koniec spłukujemy dokładnie zimną wodą.


5. Kwaśna śmietana + płatki owsiane.
Mieszamy 4 łyżki kwaśnej śmietany i 2 łyżki płatków owsianych. Wmasowujemy w twarz i pozostawiamy na 20 minut, po czym dokładnie spłukujemy ciepłą a później zimną wodą. Resztę preparatu przechowujemy w lodówce (ale nie kilka dni!)
Generalnie polecam zmywanie makijażu produktami, które przygotujemy same. Gotowe sklepowe preparaty - ok, może są mniej skomplikowane w przygotowaniu i prostsze w użyciu, ale ile mają w składzie chemii! I często nie są tanie....A chyba zależy nam na sposobach naturalnych...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz